Servis víriviek: +421 948 769 605
Chémia pre vírivky Chémia pre bazény

Naše produkty

Kde nás nájdete?

GardenSpa s.r.o.
Galvaniho č.12/A
821 04, Bratislava

Otváracia doba:

Pondelok.:08:00 - 16:30
Utorok:08:00 - 16:30
Streda:08:00 - 16:30
Štvrtok:08:00 - 16:30
Piatok:08:00 - 16:30
Sobota:Zatvorené
Nedeľa:Zatvorené

Možnosti platby

Naši partneri


architekti

Návrh a realizácia záhrad

Fínska Sauna

Fínska sauna je najstarší, najbežnejší a zároveň najžiadanejší typ sauny. Špecifikom fínskej sauny je veľmi vysoká teplota v rozmedzí 100-110 C. Vlhkosť vzduchu je minimálna, pohybuje sa v rozmedzí 5-20%, polievaním sa môže zvýšiť až na 30%. Fínska Sauna je charakteristická drevenou kabínou. Na jej umiestnenie je vhodný každý suchý priestor. Stena, pri ktorej má byť umiestnená saunová pec by mala mať výšku minimálne 190 cm.

Pri saunovaní je telohorúcim vzduchom ohrievané, je nútené sa potiť. Za jednu minútu sa odparí až 10g potu, pričom celková tvorba potu je 20 až 30g za minútu. Obyčajne prvé potenie pocítime po 2 až 3 minútach po vstupe do sauny .Počas saunovania tak dochádza ku strate 400 až 600g potu. Po každom saunovaní je vhodné rozhorúčené telo ochladiť v ľadovom kúpeli, pod studenou sprchou, prípadne snehom.

Po ochladení tela potenie takmer ihneď prestáva, najmä ak ihneď skočíme do bazéna s ľadovou vodou. Práve také ochladenie je pred ukončením saunovania veľmi dôležité, aby sme sa nepotili aj naďalej počas odpočinku.

Pravidelná návšteva suchej sauny zlepšuje celkovú odolnosť organizmu. Okrem príjemnej relaxácie, detoxikuje telo, pomáha znižovať hmotnosť, vracia chuť do života, posilňuje imunitný systém, zlepšuje prekrvovanie, stabilizuje krvný obeh. Okrem dôkladnej očisty pokožky umožňuje napríklad aj vylučovanie škodlivých látok z tela, zrýchlenie metabolizmu, zvýšenie elasticity ciev a celkovej výkonnosti, či zvýšenie tvorby obranných látok. Pobyt vo fínskej saune zároveň uvoľňuje svalstvo aj psychické napätie, zlepšuje stav u chronických ochorení pohybového aparátu, zlepšuje prekrvenie mozgu, končatín a kože a má protizápalové účinky.

Elektrické saunové pece.

Pri výbere vhodnej saunovej pece je dôležité dbať najmä na ich kvalitu a bezpečnosť. Saunové pece HARVIA sú podložené patentovanou technológiou výroby. Pri výrobe pecí sa najčastejšie vyrába nerez. Všetky pece majú veľmi efektívnu cirkuláciu vzduchového systému, ktorý rýchlo rozohreje saunu na potrebnú teplotu. Vďaka širokému sortimentu na trhu si vyberiete ten správny výrobok podľa Vašich potrieb.

Ako si vybrať vhodnú saunovú pec?

Najjednoduchší výpočet je prepočítať objem sauny. Koľko m3 má sauna toľko kW by mala mať aj saunová pec. V prípade presklenej steny treba pripočítať cca 20% výkonu. Rovnako treba dbať na účinnú tepelnú izoláciu, a cirkuláciu vzduchu.