Servis víriviek: +421 948 769 605
Chémia pre vírivky Chémia pre bazény

Naše produkty

Kde nás nájdete?

GardenSpa s.r.o.
Galvaniho č.12/A
821 04, Bratislava

Otváracia doba:

Pondelok.:08:00 - 16:30
Utorok:08:00 - 16:30
Streda:08:00 - 16:30
Štvrtok:08:00 - 16:30
Piatok:08:00 - 16:30
Sobota:Zatvorené
Nedeľa:Zatvorené

Možnosti platby

Naši partneri


architekti

Návrh a realizácia záhrad

Parné sauny

Horúca para patrí medzi spoľahlivých liečiteľov. Parná sauna vychádza z tradície tureckých alebo arabských očistných kúpeľov. Vnútorný priestor sauny sa pri tomto spôsobe saunovania vyhrieva na teplotu 40 – 45 °C, pričom relatívna vlhkosť vzduchu môže dosiahnuť až 100%. Vďaka vysokej vlhkosti vzduchu organizmus dobre znáša aj vysokú teplotu a procedúra je veľmi príjemná a obľúbená. Pôsobí preventívne proti oslabeniu organizmu, chorobám, podporuje celkové zotavenie tela, uvoľňuje a prospieva kráse. Vlhký a teplý vzduch pôsobí na dýchacie cesty, zároveň tiež prekrvuje a oživuje pokožku. Parný kúpeľ odporúčajú odborníci pri poruchách spánku, depresiách, natiahnutých svaloch a oslabení ciev.

Ochladzovanie organizmu prebieha stupňovito, pričom sa telo polieva vodou s klesajúcou teplotou alebo dlhším pobytom v priestore s izbovou teplotou. Účinky parnej sauny spočívajú predovšetkým v očiste organizmu, ktorá nastáva vďaka zvlhčeniu pokožky a vyvolaniu jemného potenia. Výhodou je jej nižšia záťaž organizmu, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy.

Aromaterapia je jednou z metód prírodnej (naturálnej) medicíny. Z historických skúseností je dnes už zrejmé, že jednou z najúčinnejších a súčasne najstarších metód použitia aromaterapie je inhalácia, čiže vdychovanie vôní. Mozog vyvoláva po prvotnom vneme spôsobenom pachmi rôzne reakcie a následne i hojace procesy s dlhodobým efektom. Vdýchnutá vôňa sa dostáva do pľúc, odkiaľ ďalšími mechanizmami pôsobí na organizmus.

Dostupné sú parné kabíny vyrobené zo špeciálneho vysokokvalitného plastu. Všetky parné kabíny musia mať parotesnú konštrukciu a dvere. Kabíny sa štandardne dodávajú v rozobratom stave (ako stenové a stropné časti). Dostupné sú kabíny v bielej farbe alebo vzor mramor. Za príplatok je možné vybrať iný farebný odtieň. Kabíny sú dostupné v štandardných rozmeroch, ale za príplatok je možné objednať aj kabínu iných rozmerov.

Ďalším typom parného kúpeľa je keramická parná sauna, ktorá musí byť tepelne a vlhkostne izolovaná. Parná miestnosť je obložená keramickými dlaždicami, príp. iným materiálom. Pri tomto type parnej sauny sa vypracuje cenová ponuka podľa želania zákazníka.