Servis víriviek: +421 948 769 605
Chémia pre vírivky Chémia pre bazény

Naše produkty

Kde nás nájdete?

GardenSpa s.r.o.
Galvaniho č.12/A
821 04, Bratislava

Otváracia doba:

Pondelok.:08:00 - 16:30
Utorok:08:00 - 16:30
Streda:08:00 - 16:30
Štvrtok:08:00 - 16:30
Piatok:08:00 - 16:30
Sobota:Zatvorené
Nedeľa:Zatvorené

Možnosti platby

Naši partneri


architekti

Návrh a realizácia záhrad

Infra sauny

Prvá infrasauna bola skonštruovaná pred niekoľkými desiatkami rokov ako alternatíva tradičnej fínskej alebo mokrej ruskej sauny.

Čo sa deje v infrasaune? Infrasauna vytvára prostredníctvom elektrických výhrevných telies - žiaričov infračervené lúče, ktoré sú optimálne nasmerované na osoby v kabíne. Vďaka vynikajúcej vodivej schopnosti veľkého množstva vody, ktoré sa nachádza v hlbšie položených tkanivách, vyžarované infračervené lúče sú schopné priamo preniknúť do tela, a to do hĺbky štyroch-šestich milimetrov až 4 centimetrov. Telo je schopné pohltiť 95% lúčov vyžiarených zo žiariacich vlákien. Toto hlboko prenikajúce žiarenie svoj zohrievací účinok vyvíja hlboko vo svalových vláknach a vnútorných orgánoch. Tieto lúče ľudský organizmus – pokožku, svalovú hmotu aj kĺby – cielene prehrievajú. K ohrevu organizmu dochádza prenosom tepelnej energie infračerveným žiarením v neviditeľnej časti spektra.

Výhodou je i nižšia okolitá teplota vzduchu /cca 40-60°C/ v infrakabíne a tým jej sprístupnenie ľuďom, ktorí nemôžu zo zdravotných dôvodov využívať klasickú saunu /!odporúča sa vždy po konzultácii s lekárom – astmatici, alergici, kardiaci... Táto lúčová terapia pomáha skrátiť dobu zotavovania sa v prípade prechladnutia alebo chrípky, imunitný systém podnecuje k rýchlejším reakciám. Ako to dokazujú aj skúsenosti, urýchľuje prirodzený liečebný proces organizmu.

Infra sauny majú rozdielnu účinnosť podľa použitých infražiaričov. Tie môžu byť keramické, širokospektrálne svetelné (Red Light) alebo karbónové, celoplošné fóliové. Čím kratšia je vlnová dĺžka žiarenia, tým intenzívnejšie na telo pôsobia. Najčastejšie sa stretnete so stredne vlnným (IR B) a dlho vlnným (IR C) žiarením, vhodným na relaxáciu. Na obľube získavajú aj kombinované sauny s využitím infražiaričov a tradičného ohrievača.